Ahogy az várható volt, az MLSZ tisztújítő közgyűlése ma elnökké választotta Csányi Sándort. Az mlsz.hu cikke a "Tovább" után olvasható.
A Magyar Labdarúgó Szövetség mai tisztújító közgyűlésén a megjelent küldöttek dr. Csányi Sándort a szövetség új elnökévé választották. Ezt követően titkos szavazással megválasztották az újonnan felálló elnökség tagjait is, a testületben Anthony Radev, dr. Bánki Erik, Berzi Sándor, dr. Borbély Zoltán, Dankó Béla, dr. Kovács Árpád, Tarsoly Csaba és Vizi E. Szilveszter kapott helyet.
A közgyűlés első napirendi pontja az új elnök megválasztása volt, a 89 mandátummal rendelkező küldött közül 82-en szavaztak dr. Csányi Sándorra. A szövetség új elnöke megválasztása után tartott rövid beszédében elmondta: élete legnehezebb feladatát vállalta el, és a következő években ideje nagy részét a magyar labdarúgásnak szentelve mindent megtesz azért, hogy sikeresen irányítsa a szövetséget. Ezt követően külön megköszönte az amatőrök támogatását, akiknek jelentős áldozatokat kellett vállalniuk azzal, hogy függetlenségüket feladva támogatták a jelöltségét.
- Mindenkire számítok, aki szeretne tenni a magyar labdarúgásért. Az a tény, hogy labdarúgásunk minden szegmense, a profiktól az amatőrökön át a futsal- és a női bizottságig támogatott, komoly legitimációt ad, amely egyszersmind azt is jelzi, hogy megvan irántam a bizalom. Nem akarok különbséget tenni a testületek között, nem leszek a profik vagy az amatőrök elnöke, hanem a magyar futballé - fogalmazott az MLSZ új irányítója.
Csányi Sándor leszögezte: célja, hogy a magyar futball rövid időn belül kilábaljon a gödörből, a stadionokban megszűnjenek a disszonáns események, visszatérjenek a támogatók a labdarúgásba, valamint a profi és az amatőr kluboknak is jelentősen javuljon a helyzete.
A szövetség elnökének megválasztása után az elnökség tagjaira szavaztak a küldöttek. Nemes Ferenc még a közgyűlés elején bejelentette, hogy lemond a jelöltségről, így a nyolc elnökségi helyre kilenc jelölt közül kellett választani, miután dr. Helmeczy László, illetve Dankó Béla is fenntartotta indulási szándékát az amatőrök képviseletében.
A szavazás érvényes és eredményes volt, a küldöttek által megválasztott elnökség tagjai: Anthony Radev (79 szavazattal), dr. Bánki Erik (83 szavazattal), Berzi Sándor (76 szavazattal), dr. Borbély Zoltán (82 szavazattal), Dankó Béla (73 szavazattal), dr. Kovács Árpád (83 szavazattal), Tarsoly Csaba (81 szavazattal), Vizi E. Szilveszter (84 szavazattal) lettek.
Az elnökség megválasztása után az UEFA képviseletében Andreas Kuhn mondott beszédet, aki Michel Platini, és az európai szövetség nevében gratulált az új vezetésnek, majd biztosította dr. Csányi Sándort, hogy az UEFA továbbra is minden erejével támogatja az MLSZ törekvéseit.
Ezt követően Dunai Antal szólalt fel, s beszédében leszögezte: fontos a labdarúgást irányító szervezet, fontosak a klubok, az edzők, a tulajdonosok, de a labdarúgásban mégis a játékosok a legfontosabbak, akik a pályán küzdenek a sikerekért. A volt alelnök szerint lényeges, hogy a magyar futballnak ismét legyenek egyéniségei, akik kijuttathatják a válogatottat világversenyekre.
"Az akadémiáink megvannak, de türelemre, és összefogásra van szükség ahhoz, hogy eredményes legyen a közös munka" - zárta beszédét az olimpiai bajnok labdarúgó.
A közgyűlés dr. Csányi Sándor szavaival zárult. Az MLSZ vezetője az új elnökség tagjai nevében is megköszönte a bizalmat, majd elmondta: a mostani szavazás kiváló példa arra, hogy a jó célok érdekében készek összefogni a hazai labdarúgás szereplői.
- A következő időszakbak fontos döntéseket hozunk meg a szövetségi apparátus kapcsán, szeretném, ha a szakma legjobbjai dolgoznának az MLSZ-ben. Hatékony szövetséget szeretnék, ezért célom, hogy a megfelelő posztokra megfelelő szakembereket válasszunk. Élő kapcsolatot szeretnék a klubokkal, megyei szövetségekkel, mert korábban is tapasztaltam, hogy az információáramlásra személyes beszélgetések során van lehetőség. A közeljövőben válogatottunk és klubcsapataink sikere csak szerencsével következhet be, remélem, ebből a szempontból szerencsés elnökség lesz a mostani. A magam részéről is fontosnak tartom, hogy összefogás és béke legyen a szövetségben, és remélhetőleg hamarosan már a hosszú távú stratégiánkról számolhatunk be, amely egyértelműen kirajzolja, hová, és milyen eszközökkel szeretnénk eljutni. Bízom benne, hogy az elnökség olyan nyomvonalon tud majd elindulni, amin később a következő vezetés is tovább tud majd haladni - fogalmazott Csányi Sándor.
Utolsó kommentek