HTML

Jabulani

Ezekben a napokban egy labda. Később maga a foci, és ami azt körülveszi. A kapcsolódási pontok száma több, mint elsőre gondolnánk, és mivel ezek határozzák meg az itt szóba kerülő témákat, szinte bármi előfordulhat.

Címkék

abreu (1) ac milan (2) afrika (1) ajax (2) alexis sanchez (1) algéria (1) allianz arena (1) anderlecht (1) anglia (14) apertura (3) aranylabda (1) arbeloa (1) argentína (13) arsenal (2) artjoms rudnevs (1) asamoah gyan (3) as roma (4) ausztrália (1) a futball faktor (1) barcelona (7) bayern münchen (2) belgium (1) benfica (1) benzema (1) bl (9) bojan krkic (1) borussia (1) borussia dortmund (1) boulahrouz (1) brazília (6) bundesliga (4) celtic (1) cfr cluj (1) chelsea (3) chicharito hernandez (1) chilavert (1) chile (3) clausura (1) community shield (1) cottbus (2) cruyff (1) csányi sándor (2) dánia (1) dárdai pál (1) david villa (1) dél afrika (2) dél amerika (4) dél korea (3) dinamo kijev (2) di natale (1) donovan (1) dortmund (1) drogba (1) dvsc (4) dvtk (2) dzsudzsák balázs (3) eboué (2) egervári sándor (2) egyiptom (1) el (7) elefántcsontpart (3) el clásico (1) eredivisie (2) erwin koeman (2) észak korea (1) fail (2) fehér miklós (1) fejes (2) felipe melo (1) feyenoord (1) finnország (1) forlan (1) franciaország (4) galatasaray (1) garancsi istván (1) gera zoltán (1) ghána (6) gheorghe hagi (1) gólkirály (2) görögország (1) gulácsi péter (1) győr (4) gyurcsány ferenc (1) hajnal tamás (1) hamit altintop (1) hangulatjelenés (1) hannover (2) henry (1) hertha bsc (2) higuain (1) hollandia (10) honduras (2) huszti szabolcs (3) ibrahimovic (2) iniesta (1) interjú (1) jabulani (3) jabulani tippjáték (38) japán (3) joachim löw (1) johan voskamp (1) john king (1) juhász roland (1) juventus (3) kamerun (1) karpaty lvov (1) katar (1) király gábor (2) kitekintő (3) klose (1) koman vladimir (3) könyvajánló (1) koreai ndk (1) labda (1) laczkó zsolt (1) larissa riquelme (6) lavezzi (1) lazio (2) lech poznan (1) lisztes krisztián (1) litvánia (1) liverpool (1) luis fabiano (1) mágus (1) magyarország (9) mainz (2) manchester united (4) maradona (4) meccsváró (14) messi (3) mexikó (3) mezey györgy (3) michael preetz (1) mkb veszprém (1) muslera (2) napoli (1) nb1 (1) németország (8) nigéria (1) olaszország (6) orbán viktor (2) oroszország (2) paks (1) palermo (1) paraguay (9) piqué (1) platini (1) porto (1) portugália (4) premier league (4) premjer liga (1) primera division (2) psv (2) puyol (1) raul meireles (1) real madrid (5) ribery (1) rio ferdinand (1) riquelme (1) románia (2) ronaldinho (1) róth antal (1) rudolf gergely (1) sampdoria (1) san marino (1) sarkozy (1) sebők vilmos (2) shakira (1) sneijder (2) spanyolország (13) sparta rotterdam (1) stadion (1) statisztika (1) stuttgart (3) suarez (2) suna (5) superclásico (1) svájc (2) svédország (1) szabics imre (1) szalai ádám (3) szántai ákos (1) szerbia (2) szlovákia (2) szlovénia (1) szurkolók (1) tevez (2) thomas müller (2) tiszatibi (3) totti (1) udinese (1) uefa (1) új zéland (1) ukrajna (1) uruguay (10) usa (3) u válogatott (1) vb (1) videó (7) videoton (3) videó bíró (2) visszaszámláló (32) vittek (1) xavi (1) zahia dehar (1) zenit (2) zte (2) Címkefelhő

Utolsó kommentek

Gondolatok az angol-magyarhoz

2010.08.12. 20:00 :: ugyangabor

Lejátszotta első - és egyetlen - felkészülési mérkőzését Egervári Sándor válogatottja. Komolyabb elemzésbe nem is bocsátkoznánk, mert felesleges. A csapat vereséget szenvedett, de a hollandok vébé-főpróbájával ellentétben, nem vallott szégyent. Sem lefelé, sem felfelé nem lógott ki senki, még a gólszerzésünk is megérdemelt (persze más szituációból jobb lett volna), de az ellenfél egy olyan egyéni teljesítménnyel jobb volt, amire nekünk is szükségünk lenne, ha mosoly vagy legyintés nélkül akarunk beszélni egy világversenyre történő kijutásról, legalább meccsenként egyre. Egy Gerában, egy Dzsudzsákban, vagy később akár egy Komanban is benne lehetnek ilyen villanások, de arra lenne szükség, hogy minden alkalommal legalább két-három játékos kimagaslót alkosson. Sajnos attól messze vagyunk, hogy elég legyen, ha mindenki hozza a közepes formáját. A svédeknél, a portugáloknál, vagy éppen az angoloknál elég lehet, nálunk sajnos még nem.

De vissza az elejére! A kapitánykérdésbe túl hosszan már nem mennénk bele, nálam Egervári sem szakmailag sem emberileg nincs az első háromban, de még így is a magyar mezőny jobbik feléhaz tartozik. Hát igen, magyar mezőny! Koeman menesztése már Kisteleki visszavonulásakor borítékolható volt. Olyan ez, mint amikor az új kormányok főosztályvezetői szint fölött mindenkit kitakarítanak. Ezesetben speciel a kapitányt is. Egyrészt jogos igény, hogy hazai edző irányítsa a nemzeti csapatot, másrészt csak egy jó ürügy volt. Sem a magas fizetés nem állja meg a helyét, sem a nyelvi tényező, sőt az kicsit nevetséges is. Koemannak már csak azért is menni kellett, mert a 4-2-3-1-es játékrendszert favorizálta, és rengeteg "szakértő" szerint az egycsatáros játék számlájára írható az eredménytelenség. Először is ez elég közel áll a 4-3-3-hoz, másrészt tőlünk sokkal előrébb tartó csapatoknak tökéletesen megfelel, nekik sem azért jó, mert utálnak gólt lőni, hanem ez az elmúlt évek trendje, a foci ugyanis változik. Az Aranycsapat öt csatárral állt fel, de gondoljunk csak a kilencvenes évekre, amikor a legtöbb edző söprögetőt játszatott a kapus és a védők között. Ennek ellenére egy mai ifista talán már nem is tudja, mi ez a poszt. És akkor a legfontosabbról még nem is beszéltünk, hogy ugyebár ez a felállás feküdt legjobban a magyar csapatnak. Az egycsatáros játék, amibe Dzsudzsák és Huszti, esetleg Hajnal be tud segíteni. Nem arról van szó, hogy a Kárpát-medence Janckerét, a nemzet Sanyiját sírnánk vissza, de a Gerátlanított csapat játéka életképes volt ebben a felfogásban. Zoli visszatérésének természetesen örülünk, de ezzel nem oldódnak meg egy csapásra a gondok. Úgy néz ki, a 4-4-2-ben ő lesz a második számú csatár, pontosabban az árnyékék. Kétségtelen, hogy támadó középpályások tekintetében állunk a legjobban, ő is ide sorolható, ez a játékrendszer azonban egy vérbeli lesipuskás befejezőcsatárt igényelne, egy olyan Inzaghi félét, vagy hogy ne rugaszkodjunk el a valóságtól, legyen mondjuk Horváth Feri. Sem Rudolf, sem Priskin nem ilyen, és amíg Gerának egyszerre kell csatárt és önmaga árnyékat játszani, ne sok jóra számítsunk.

Még egy megjegyzés, ami az elején kimaradt: oltári baromság volt Koman szerepeltetése akkor, amikor a korosztályos válogatott az olimpiai részvételért harcol, különösen úgy, hogy nyilvánvaló volt, végig sem fogja játszani a meccset. Szerencsére a fiatalok nyertek Boszniában, de ha nem így alakul, Egervári elég hamar belőhette volna az első öngólt.

 

1 komment

Címkék: anglia magyarország gera zoltán erwin koeman egervári sándor

A bejegyzés trackback címe:

https://jabulani.blog.hu/api/trackback/id/tr1002216076

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nemirov · http://jabulani.blog.hu/ 2010.08.12. 21:32:22

Igazából én sajnálom, h Koeman-t elküldték.Sokszor hangoztatták azt, h az volt a baj a csapatával, h nem nyerni akart hanem nem kikapni, ami jól láthatóan működött is a barátságos meccseket nem számítva és elég jó eredményt értünk el a csoportban. A meccsek előtt nem gondoltam volna, h az albánokat oda vissza verjük, arról nem is szólva mennyire egyenrangú ellenfelei voltunk itthon a svédeknek.Szóval én megadtam volna neki az esélyt az EB-ig.Egervári pedig szerintem sem volt jó húzás, ha magyar edzőben gondolkodunk nálam Mészöly Géza lett volna a befutó.
süti beállítások módosítása